HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Hıristiyanlık Propagandası

Vahye dayalı dinlerin aslı ve kaynağı bir olmakla beraber Kur'an dışındakilerin zaman içinde beşer eliyle değiştirilmiş olduğu, bazı uçtakiler bir yana bırakılırsa bu dinlerin mensuplarınca da kabul edilen tarihi bir gerçektir. Pavlus öncesi ve sonrası Hristiyanlık aynı değildir ve resmi/yaygın olan dışındaki bazı Hristiyan guruplar tevhîd inancına (İslam'a) oldukça yakındır. Batı'da insan hayatını etkilemek ve Hıristiyan ahlakını hayata sokmak konusunda başarılı olamayan din adamları ve misyonerler, çeşitli hileler ve perdeler kullanarak geri kalmış, ekonomik sıkıntı çeken, her türli hizmete muhtaç ülkelere yöneldiler, buralarda yaşayan insanları dinlerine çevirmek için olağanüstü çaba sarfediyorlar. Hilelerinden bir tanesini aktarayım: Türkiye'de faaliyet gösteren bir misyoner teşkilatı İncil'den sevgi, şefkat, yardımlaşma ile ilgili parçaları, Kur'an'dan da savaş ve ceza ile ilgili âyetleri seçerek bir broşür yapmışlar, "İşte kitaplarına göre sevgi dini Hristiyanlık ile şiddet dini İslam" diye propaganda yapıyorlar. Aşağıya aldığım okuycu mektubu da bir başka faaliyetlerini ortaya koyuyor:
"Hocam, ben konya ilahiyat fakültesinde öğrenciyim...
Eskiden (liseden) beri dinlere,cemaatlere karşı bir merakım var. İnşallah, dinler tarihi alanında yükselmek istiyorum.
Bu nedenle çalışmalara şimdiden başladım.Birkaç ay önce,ard arda Radikal,Vatan ve Hürriyet gazetelerinde 3 farklı ilanla karşılaştım.
Bunlardan ilki ''kutsal kitabı hiç okudunuz mu?'' başlıklı bir ilandı,ikincisi,''isa'nın yaşamı ve ilk kilise tarihi'',üçüncüsü de ''Alo incil,tevrat,zebur'' başlıklı ilanlardı.ilk ikisini istedim ve hemen gönderdiler.Incili,Incil Bilgilendirme Merkezi adı altında çalışan bir kuruluş,ikinci kitabı da Ephesus yayınevi gönderiyor.Incil Bilg.Mrk'i incille birlikte bikaç kitap,anket,vs.de gönderiyor ki,karşı tarafla ilişkilerini diri tutabilsin.
Çok geçmeden Ankara'dan,sonradan hıristiyan olduğunu söyleyen, Koreli bir bayan beni aradı ve sırf benimle görüşmek,bana yardım etmek için Konya'ya geleceğini (bir arkadaşıyla beraber) söyledi. Bilet falan alınmıştı,ben onları otogardan karşılayacaktım. Sonra ben onlara Konya'ya neden geleceklerini,bundan ne gibi bir çıkar elde edeceklerini sordum ve ekledim'':Benim sizinle görüşme gibi bi talebim olmadı''Telefondaki bayan beni tekrar arayacağını söyleyerek telefonu kapattı. Ertesi sabah beni tekrar aradı ve bahanesi hazırdı:gelemeyeceğim.
Bu olayı konyada gazete temsilciliği yapan bir tanıdığıma ve yine aynı gazetede(Vakit gazetesi) yazılar yazan bir gazeteci büyüğüme anlattım. Her ikisi de uygun bir platformda değerlendireceklerini söylediler. İlahiyatçı olduğunuz için sizin de bu konuyla ilgilenmenizi rica ediyorum. Artık satın alınan gençler sokaklarda, evlerde, internette aleni bir şekilde  misyonerlik faaliyetlerini yürütüyorlar.
Diyanet İşleri Başkanımız'da da bu konu hızla ele alınmalı. Birçok insan Kur'an mealinden habersiz. Birçok insanın evinde Kur'an meali yok.Ve yine birçok müslüman dedesinden kalmış, cildi aşınmış Kur'anları okuyor da yılda bir kez Ramazan ayında hatim ve mezarlık ziyaretlerinde okunanla sınırlı kalıyor.Ve küçük ebatlı Kur'an mealleri piyasada yüksek fiyatlarla satılıyor. Diyanet insanlara ücretsiz Kur'an, veya sadece meal dağıtsa iyi olmaz mı? İnsanlarımız Orhan Pamuk'un vitrinlik kitaplarını okuduğu kadar Kur'an meali okumuyor maalesef...
Tekrar yazıyorum, lütfen bu konuyla ilgilenelim.(Bu arada İncil Bilgilendirme Merkeziyle ilgimi kestim, tanıştıkları insanların kolay kolay peşini bırakmadıklarını itiraf etmeliyim...) Gazetedeki köşenizden konuyu takip edeceğim. Selam ile..."   (Fatma B. KONYA)
Bir başka yazıda İsa'nın ekrar gelmesi, AB ve dinler arası diyalog bağlamında bu konuya devam edeceğim.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Makale
Sonraki Makale
İçindekiler
Tarihe Göre:
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Makale Sonraki Makale İçindekiler Tarihe Göre: Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi