HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


İlgililer Bu Sese Kulak Versinler !

Yüzbinlerin, milyonların duygu ve düşüncelerini temsil eden bir okuyucu mektubu:
1983 den beri vergi mükellefiyim. Askerliğimi yaptım, hiçbir resmi kuruma bir kuruş vergi ya da başka bir borcum yoktur. Verilen her görevi yaptım, her sorumluluğu yerine getirdim. Yani iyi vatandaş, topluma faydalı bir yurttaş olmak için gayret gösterdim, çevreyi rahatsız etmekten ve kirletmekten, yakmaktan, yıkmaktan kaçındım, tam tersine gücüm yettiğince korudum ve kolladım. Her hal ve şartta devletimin yanında oldum ve sahip çıktım. Fikri zikri ne olursa olsun hiçbir bozguncuya ve fırsatçıya prim vermedim ve ardından gitmedim. Ancak;
Evliyim, bir eşim ve 10 ve 12 yaşında iki çocuğum var. Eşimin başı örtülüdür. Her ne kadar ben sorun etmesem de yaşananlardan çocuklarım şimdiden etkilenmeye başladı. Kızım ben de başımı örtmek isterim ama okulum ne olur diye sorular sormaya başladı. Oğlum ise daha bu yaşında onca gayretime rağmen Orta Anadolunun dolu dolu ağzı ile söze "şerefsizler" diye başladıkça sinirlerim bozuluyor. Sanki çocuklarım beyazların karşısında ailecek zenci muamelesi gördüklerini hissediyor gibi.
Birkaç yıldan beri çocuklarıma Kur'an okumayı öğretmek istiyorum. Fakat yaz tatilinde memleket ve yakın ziyaretleri ve tatil ihtiyacı nedeniyle gidemediğimiz gibi çocukların yaşı nedeniyle birkaç yaz da yasal engeller yüzünden gönderme imkanımız olmadı. Her ne biçim mevzuat ise dansa, baleye, yüzmeye ve türlü cins aktivitelerin yapılabildiği yaz kurslarına hiçbir yaş sınırlaması olmadan gidebilen Türk çocukları kendi devletlerinin engellemesi yüzünden Kur'an kursuna gidemiyor.
Ben sade bir vatandaş olarak düşünüyorum, düşünüyorum, bir türlü anlayamıyorum, uykularım kaçıyor, yaşananlar gün geçtikçe çekilmez hale geliyor. Kimseye bir nefretim, kimsenin yaşadığı halden bir şikayetim yok ama benim hal ve yaşantımdan da kimsenin rahatsızlık duymamasını istiyorum. Dileyen dilediği gibi yaşayabilir, çocuklarını dilediği okullara gönderebilir, ben de ayrım olmaksızın çocuklarımı önü açık olarak özellikle dini tahsil ve terbiyelerinin verilmesini istiyorum.
Mesela ilköğretim birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar askeri okullar dahil olmak üzere haftanın mesela bir Çarşamba günü öğleden sonra yarım günün tamamında isteyen tüm öğrencilere not ve puan baskısı, sınav ve karne bağlantısı da olmaksızın ailelerinin ya da reşit ise öğrencilerin kendi rızaları ile Diyanet İşleri Başkanlığının izin verdiği yine üniversite mezunu öğretmenlerce din eğitimi verilmesini istiyorum. İstemeleri halinde Hıristiyan ve Musevi öğrenciler için dahi kendi dini kurumlarından tayin olunacak öğretmenlerce aynı saatler içinde dini eğitim verilmesini istiyorum; böylece çocuklarımın ve isteyenlerin çocuklarının reşit oluncaya kadar Kur'an okuma dahil asgari tüm dini bilgileri almasını istiyorum.
Çocuklarıma resim öğretmenlerinin, müzik öğretmenlerinin, ya da veteriner, hemşire, ya da benzeri mesleklerden öğretmenliğe geçenlerin değil sadece yüksek dini tahsil yapmış ve dini bilgiler öğretmenliği sertifikası almış olanların öğretmenlik yapmalarını istiyorum. Nasıl ki liselerde milli güvenlik derslerine milli eğitime bağlı olmayan subaylar giriyor ise din derslerine de Diyanet İşleri Başkanlığının hocaları, ya da (diğer dinler için)Hahambaşılık ya da patrik ve Başpapazlığa bağlı hocaların girmelerini istiyorum... Devletin resmen tanıdığı dinlerin hepsine aynı yakınlıkta ya da uzaklıkta olmasını istiyorum.
Kılık kıyafet konusunda ayırım yapılmasın istiyorum. Nasıl ki askeri garnizonlar başörtüsüne dini kıyafettir diye kapılarını kapatmış ise bu yasak kalkıncaya kadar askeri kıyafetli kişileri sokaklarda görmemek istiyorum.
Bu ülkenin değerlerine bağlı, bu ülkenin bir vatandaşı olarak bu ülkenin tüm kurum ve kuruluşlarının da bana ve değerlerime değer vermesini istiyorum.
Her yeni günde uyuşturucu kullanma yaşı düşerken lise talebeleri sinema tuvaletlerinde uyuşturucu komasından ölüp giderken, fuhuş lise ve ortaokullara kadar yayılmışken, çeteleşme orta eğitimi sarmışken bazı çağdaş öğrenci velileri ne isterse istesin, çocuklarımı istediğim gibi yetiştirmek istiyorum. Bu konuda devlet okullarına da güvenmek istiyorum. Çocuklarımı adam gibi yetiştirmek istiyorum
Tv kanallarında çiftleşmenin ön merasimleri canlı canlı ve şifresiz yayınlanabilecek kadar özgürlük varken, her günün her saatinde cinsiyeti belli belirsiz çengiler vur patlasın çal oynasın tepinirken, kerhane kapıları devletin polisinin kontrol ve güvenliği altında evli bekar tüm erkeklere açık hizmet vermekteyken onların özgürlüğü kadar ben de kendi şahsi ve ailevi yaşantımda özgürlük istiyorum.
Devletimiz vergi levhalı uyuşturucu tacirlerine madalya verirken ben sadece insan gibi ve tabii Müslüman gibi yaşamak istiyorum. Okul ve sair resmi daire ve garnizon kapılarında zenci muamelesi görmeden, horlanmadan, her gün her vesile ile aşağılanmadan yaşamak istiyorum.
Kızlarımızın ve kadınlarımızın başının örtüsüyle hem tahsil yapmasını hem de devletin her kademesinde sadece hizmet almasını değil hizmet vermesini de istiyorum.
Resmen tanınmış dinlerin resmi merkezlerinin her kurum ve kuruluşta cezaevleri ve ordu dahil her çatı altında isteyen mensuplarına hizmet vermesini istiyorum.
Her ırktan, dinden ve soydan vatandaşlarımızın insan yerine konmasını insanca kucaklanmasını istiyorum.
Bunları vermeyecek ve vermemek için direnen sistem adı her ne olursa olsun değişsin, değişmezse de yıkılsın ve kahrolsun istiyorum.
Bir de çoğunluk oylarıyla iktidar olmuş ve bugün aldığı oy çoğunluğundan daha büyük bir çoğunluk tabanına dayanan iktidarın icraat yapmak için atacağı adımı düşünüp taşınarak atmasını, konu her ne olursa olsun ve hangi konumda bulunursa bulunsun bazı azınlığın dayatmalarıyla ve tehditleriyle geri adım atmamasını istiyorum. (guncan)


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Makale
Sonraki Makale
İçindekiler
Tarihe Göre:
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Makale Sonraki Makale İçindekiler Tarihe Göre: Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi