HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Gözden Kaçmasın (Kutsala saygısızlık)

Saçı başı ağarmış bir doktor tv programında gençlerle konuşuyor. Eline çıplak resimler içeren bir kitap almış, zumlatıp zumlatıp gençlere (ve bütün seyircilere) çıplakları, -teşhir edilince çirkin olan- insan manzaralarını gösteriyor ve arkasından ekliyor: "Çıplaklık kutsaldır... Şu kadın Hz. İsâ'nın aşkıdır... Bu tarihtir..." ve gençler de bu doktoru alkışlıyorlar.
Bu, inanca ve halkın kutsalına saygısını kaybetmiş, edebini torbaya koymuş doktor Allah'tan korkmuyor, kuldan utanmıyor, ama seyredenlerin de kılı kıpırdamıyor.
Kutsal ne demektir? "Bir tarafından dine, Tanrı'ya ait, onunla ilgili, mübarek" demektir. Halkının kahir ekseriyeti müslüman olan bir ülkede eski Yunan tanrılarının uydurma çıplak resimlerini, haşa Hz. İsa'nın aşkı dediği yine çıplak bir kadını gösterip arkasından, sanki bu ülkede eski Yunan putperestlerinin inancı yaşıyormuş, kendi uydurdukları putlara tapan insanlar varmış gibi "çıplaklık kutsaldır" diyen doktora, tv kanalına, telefon ve faks protestoları yağmıyor, hiç değilse o kanaldan başkasına geçilerek reytingi düşürülmüyor. Ertesi gün, milli ve dini duyarlıkları ölmemiş insanların oluşturdukları sivil toplum örgütleri harekete geçerek o tv kanalını ziyaret etmiyorlar, o kanala reklam veren firmalara uğramıyor, teessüflerini bildirmiyor, böyle devam ederse o kanallara reklam vermemelerini, verdikleri takdirde firma ürünlerini boykot edeceklerini ifade etmiyorlar. İşte buna benzer meşru ve demokratik tepkiler gösterilmezse elbette müslüman mahallesinde salyangoz satanlar çoğalarak işlerine devam edecekler ve giderek birçok dini ve ahlaki değerimizi aşındıracaklardır.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Makale
Sonraki Makale
İçindekiler
Tarihe Göre:
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Makale Sonraki Makale İçindekiler Tarihe Göre: Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi