HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


ŞİMDİ NE OLACAK?
Son hükümetin kesintisizi sekiz yıllık zorunlu eğitimi uygulamaya koyduktan sonra seçime gitmek üzere kurulduğu anlaşılmıştır. Sekiz yıllık kesintisiz zorunlu eğitim İmam-hatiplerin orta kısımları ile Kur'ân kurslarının kapanması demektir; çünkü Kur'ân kurslarında hâfızlık yapacak olan öğrenciler beş yıllık ilk okul öğreniminden sonra bu işe başlarlar, sekiz yıldan sonra Kur'ân kursuna gitme ve hafızlık yapma işi zor veya imkânsızdır. İmam-hatiplerin orta kısımlarını kapatmak isteyen zihniyet aynı zamanda lisesinden mezun olanların da yalnızca İmam-hatip olmasını, alacaksa buna uygun (ilâhiyât) tahsili almasını, başka yüksek öğretim kurumlarına alınmamasını savunmakta, bunu da gerçekleştirmek üzere planlar yapmaktadır; koalisyon ortaklarından birinin lideri "hem Millî Eğitim Bakanlığını, hem de Diyanet'e bakan Devlet Bakanlığını bu maksatla aldıklarını" açıkça söylemiştir.
Onlar böyle yapmak istiyorlar; biz (İmam-hatiplerin, Kur'ân kurslarının iyileştirilmesini, fakat asla kapanmamasını, sekiz yıllık zorunlu eğitimin buna göre düzenlenmesini, ayrıca bütün zorunlu ve ortaöğretimde isteyene din eğitimi imkânı verilmesini, bu ülkede isteyen kimsenin -başkalarının hak ve hürriyetlerine dokunmadan- Müslümanca yaşayabilmesini isteyen biz) ne yapacağız? Biz de bütün demokratik ve meşrû imkânları kullanarak istediğimizi elde etmeye çalışacağız; bu cümleden olarak:
1. Siyasî partilerin merkez ve taşra teşkilatlarını devamlı ziyaret ederek talebimizi dile getirecek, yardımcı olmalarını isteyeceğiz.
2. Milletvekilleri ile devamlı olarak temas kuracak, İmam-hatiplerin orta kısımlarını kapatacak şekilde kesintisiz sekiz yılllık zorunlu eğitimi getirecek mevzuatın Meclis'ten geçmemesi için gayret göstermelerini, oylarını buna göre kullanmalarını talep edeceğiz.
3. İmam-hatip okullarının, belli bir partinin değil, milletin okulları olduğu gerçeğini anlatacak, zıt görüntülere meydan vermeyeceğiz.
4. Karşı taraf yanlış yolda ısrar eder ve istediğini de yaparsa bu işin peşini bırakmayacak, istediğimizi alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bir müddet "ortasız İmam-hatip liseleri" öğretim yapacaksa bunların öğrencisiz kalmaması için gerekli tedbirleri alacağız.
5. Okullarda, camilerde ve kurslarda dini ve Kur'ân'ı öğrenme, din eğitimi alma imkânı elimizden alınırsa -ki bunu da isteyenlerin bulunduğu görülmektedir- her yeri ve imkânı kullanarak Kur'ân'ı ve dini öğrenmeye, öğretmeye ve yaşamaya çalışacağız.
6. Yuvadan başlayarak üneversiteye kadar çok sayıda özel okul açacağız. Bu okullarda hem kaliteli eğitim ve öğretimin nasıl yapılacağını, hem de din ve vicdan hürriyetinin nasıl sağlanacağını başkalarına göstereceğiz.
Bu dava bitmez; çünkü bu dava Müslümanın varoluş sebebidir.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Makale
Sonraki Makale
İçindekiler
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Makale Sonraki Makale İçindekiler