HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Örtünmeyen nişanlı

6. Hocam benim sevdiğim bir kız var evliliği düşündüğüm bir insan, fakat bazı yönlerden bana ters düşüyor. Evlendikten sonra ben kapanmasını istiyorum ve pantolon giyinmesini istemiyorum ama o bunlara karşı çıkıyor, evlendikten sonra onun bu durumları bana ahirette zarar verir mi, yoksa onu bırakmam benim için daha hayırlı mı olur? Ama bir yandan da düşünüyorum hocam kimsenin kalbini de kırmak istemiyorum, ne yapmam gerekir?

Cevap:

Aşkın gözü kördür, bazı şeyler görülmüyor veya görmezden geliniyor, evlenme gerçekleşince aşk mantığa dönüşüyor ve körlük gidiyor, görülenler problem teşkil ediyor, bırakın kalp kırmayı ayrılmalar bile sık sık vukubuluyor. Bırakalım davul dengi dengine vursun, herkes kendi inanç ve hayat tarzına uygun olanı -veya uyum ihtimali çok kuvvetli olanı- seçsin. Korkulu rüya görmektense uyanık kalmak evlâdır.



Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi