HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Yahudilerle Alış-Veriş, Kumar, Faiz, Recim, İrtidad...

Ben ...öğretmenliği yapmaktayım. Vaktiniz olursa birkaç konuda görüşlerinizi istirham edeceğim:
1. Müstakil evimize bir kat kaloriferi döşetecektim. Kendimce yaptığım bir araştırma sonucunda Türkiye'de bulunan Yahudi kökenli işadamlarına ait bir firmanın, bu konuda uygun olduğu sonucuna ulaştım. Bu firmanın ürününü aldım. Ancak şu an Filistin'deki olaylar nedeniyle günah ve sorumluluğa girmiş olabilir miyim? diye endişe taşmaktayım. Bu konuda görüşlerinizi istirham ediyorum.


Cevap:

İsrail'de veya başka yerlerde yaşayan Yahudiler arasında Siyonizm'e ve bugünkü İsrail hükümetinin yaptıklarına karşı olan birçok insan vardır. Dini farklı olmakla beraber insan hak ve özgürlüklerine saygılı olan ve farklı inanç sahiplerine kötülük etmeyen fertlerle ve gruplarla ilgi kurmamızda, onlarla alış-veriş yapmamızda bir sakınca yoktur. Geçen günlerde benim elime bir liste ulaştı, bu listede, kazancından İsrail'e pay ayıran ve yapılanları onaylayan şirket ve firmaların adları yazılmıştı. İşte bunları boykot etmek, onlarla alış-verişi kesmek, hatta iflas etmelerini sağlamak için elden geleni yapmak din ve ahlak ödevidir. Unutmayalım ki, bugün İsrail'in yaptıklarını "meşru savunma" diye niteleyen ve onaylayan, onlara en büyük desteği veren ABD yönetimidir.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi