HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Demokrasi

Ben İslam-demokrasi ilişkisini (uyuşup uyuşmadıklarını) defalarca yazdım, İslam ve Türkiye isimli (Ufuk Yayınları) kitabımda bu konudaki yazılarımın bir kısmı vardır. Ben bütünü ile bakıldığında demokrasinin İslam'a aykırı yönlerinin bulunduğu kanaatindeyim, ayrıca İslam'a uygun bir demokrasinin de olabileceğini, bunun adının da farklı olması gerektiğini yazdım. Gelelim benim demokrasiyi savunduğum iddianıza: Ben günümüzde insanımızın maruz kaldığı sıkıntılardan kurtulabilmesi için çaba gösteriyorum, demokrat olduklarını söyleyenlerin demokrasi kurallarına göre çelişki içinde olduklarını, gerçekten demokrasiye inanıyorlarsa "şunları şunları yapmamalarını veya öyle değil, böyle yapmaları gerektiğini" söylüyorum; demokrasiyi İslam'a göre savunmuyorum, demokrasilerde insan hak ve özgürlüklerinin nasıl olması gerektiğinden yola çıkarak demokrasinin bulunduğu iddia edilen ülkemizde insanımızın sıkıntılarını gidermenin günlük çarelerini arıyorum. Uzun vadedeki çare ve köklü çözümler konusundaki düşüncelerimi de yeri geldikçe söylüyorum.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi