HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Altıncı Bölüm
DİĞER KONULAR

Mezhepsizlik, Şîa ve İbn Teymiyye

İyi niyetli olduğuna inandığım değerlendirme ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ben ehli sünnet ve cemaat içindeyim. İbn Teymiyye hakkındaki değerlendirmeleriniz sert, ona uymuyor, onun -diğer müctehidler gibi- hataları vardır, ama iyi bir alim ve mücahiddir. Onun her sözünü körü körüne aldığım yok, nadiren ondan nakil yapmışımdır, diğer alimlerden yaptığım nakiller daha çoktur. Şîa'nın mezhebinin hak olduğunu hiç söylemedim. Yalnızca "mezhep farkı din farkı demek değildir, onlar da müslümandır, İslam birliği için bazı ortak faaliyetler yapılabilir" dedim. Bana hasım olanlarla kucaklaşmak için elimden geleni yapıyorum, onlara saldırmıyorum, gerektiğinde yalnızca kendimi savunuyorum. Babanızı hangi sözlerimin üzdüğünü bilmiyorum, onları bilmek isterim. "Mezhepsiz olmakta sakınca yoktur" demedim, müctehidin mezhebi kendi ictihadıdıdır, bu derecede alim olmayanlar dinlerini alimlerden öğrenmek mecburiyetindedirler, bu da mezhepli olmak demektir. Yalnız ben, müslümanların tek bir mezhebe bağlanmalarının gerekli olmadığını, her muteber alimden istifade etmelerinin caiz olduğunu yazıp söylüyorum.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi