HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Babanın hakkı ve sorumluluğu

Bir baba ailesine karşı bütün görevlerinden kendisini soyutluyorsa ve maaşını bir kuruma vakfediyorsa yine de ben babama karşı sorumluluklarımı yapmalı mıyım? Allah rızası için kimlere yardım yapılmalı, mesela komşu ve baba kendi sorumluluklarını yapmayıp muhtaç oldu. Ben onlara bakmakla ya da yardım etmekle sorumlu muyum? Ve bu baba kızı geneleve düşmeye kadar gitse bile yine bakmakla sorumlu mu?

Durumu müsait olan müslüman önce zekatını verecek. Sonra erkek ise muhtaç yakınlarının temel ihtiyaçlarını (nafakalarını) karşılayacak. Bunların hatalı veya günahkâr olmaları aç ve açık bırakılmalarını caiz kılmaz. Kadınlar yakınlarına bakmaya mecbur değildir. Ama aç ve açık kalırlarsa bir müslüman olarak (nafaka borcu olarak değil) onlara yardım ederler.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi