HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Böbrek nakli ve satımı

İranlıların yaptığı gibi vatandaşlar böbrek bağışına teşvik edilir ve bu bağışı yapanlara devlet tarafından ödül verilirse bu "böbrek satmadan" farklı bir işlem olur. Aynı şey kan bağışını teşvik için de yapılabilir. Böbrek bağışlayan kimse ödülü almayabilir, aldığında ise bu "organı satmanın bedeli" değildir, devletin teşvik ödülüdür. Organı bağışlayan, "bu ödül olmasaydı bunu yapmayacaktı" ise bu bir niyettir, bunu ancak kendisi bilir, başkaları bilemez, sorumluluğu da devlete değil, kendisine ait olur.
Kadavradan böbrek almak için kanunda değişiklik yapılaması ve kadavra sahibinin sağlığında buna razı olması veya yakınlarının rızası konusuna biraz daha genişlik getirilmesi de gerekiyor. İnsanın organı ne kendisinin ne de yakınlarının malıdır; insan Allah'a aittir ve onun, öldükten sonra muhtaç olmadığı organı ile rahatlayacak olanlar da Allah'ın kulları, ölünün insan veya müslüman olarak kardeşleridir.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi