HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Özürlünün abdesti

Zahmet olmazsa özürlünün abdesti konusunda örnek saatler vererek bana cevap verirseniz minnettar kalırım Mesela 05:00 da okunan sabah namazına kaçta abdest almalıyım?

Sabah için beşten itibaren abdest alırsınız. Güneş doğduktan sonra (Yani sabah namazının vakti çıkınca) alacağınız abdest ile öğleyi kılarsınız (Öğle vakti çıkana kadar özür abdesti geçerli olur.)

12:00 da öğle için; 15:00 da ikindi için; 19:00 da akşam için ve 21:00 da yatsı için kaçta abdest almalıyım.

Burada zikrettiğiniz saatlerde önceki namazın vakti çıkmış ise bu saatlerden itibaren alacağınız abdestler vakit çıkana kadar geçerlidir. Gerektiğinde, tuvalette değil de şadırvanda, abdest alabileceğiniz bir yerde beklersiniz. İkindinin iki vakti, yatsının da iki vakti vardır. Siz cemaatle namaz kılmak için bundan da yararlanabilirsiniz. Bir ictihada göre öğlenin vakti, nesnelerin gölge boyları kendileri kadar olunca çıkar, akşamın vakti de Batı ufkundaki kırmızı şafakın kaybolması ile çıkar. Türkiye de daha uzun olan vakitlerde ezan okunuyor. Siz kısa olanı esas alırsınız, buna göre vakit çıkınca abdest alırsınız ve cemaate rahatlıkla yetişirsiniz.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi