HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Kader

Hocam Kader meselesini tam anlayamadım; örneğin benim elime fırsatlar geçti dini biraz tanıyabilmem için, ama çevremdekilere baktığım zaman bazı kimseler küçüklükten itibaren hiç İslâmî bir ortam görmemiş, doğal olarak İslam'ı yaşamıyor bunu açıklayabilir misiniz?

Cevap:

Allah kimseyi gücünün yetmediği, elinden gelmeyen bir şeyle yükümlü kılmaz. İnsan, aklı fikri, imkanları neyi ne kadar bilmeye elveriyorsa o kadarını bilmek, neyi ne kadar yapabiliyorsa o kadarını da yapmakla yükümlüdür. Müslümanların da kendi çocuklarına dini anlatma, öğretme, eğitim vererek dine uygun yaşamalarını sağlamaya gayret etme, müslüman olmayanlara ise İslam'ı tanıtma, anlatma vazifeleri vardır; bunu ihmal edenler de sorumlu olurlar.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Kelime İndeksi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler Kelime İndeksi