HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(507) Borç ödemede bankanın aracılığı

Borç ödemede bankanın aracılığı

Soru:
Toki, Halk bankası aracılığı ile Kayabaşında konut satıyor. Satış işleminde Halk Bankasını parayı toplamak için aracı kullanması faize girer mi? Para toplama işini bankanın yapması bunu faiz yapar mı? Aynı şekilde parayı toki banka olmadan toplasa, ne farkı var?

Cevap:
Meşru bir alım-satımın parasını bir bankanın alıp sahibine ödemesinde (ödemede bankanın aracılık yapmasında) bir sakınca yoktur.


Soru:
"Ev asli ihtiyaç olduğundan, ev edinmek için başka çare yoksa, hale uygun bir tek ev için bankadan kredi alınabilir" diyorsunuz. Peki bunun sınırı nedir? Hayatı boyunca bir evin parasını biriktiremeyecek durumda olmak mı gerekiyor? 60 bin liraya evler var İstanbul'da. O zaman bu ruhsata çok az insan girebilir. Şu anki şartlarda sadece asgari ücret alanlar belki bu ruhsata girer.

Cevap:
İhtiyaç sosyal ve kültürel duruma göre değişir. Kimine altmış kimine 150 bin liralık ev ihtiyaçtır. Parayı makul bir sürede biriktiremeyen, böyle bir imkanı olmayan herkes bu çerçeveye girer. Ömür boyu biriktirilen para ile ev alınırsa burada alan ne zaman oturacak?Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele