HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(485) Eşcinsellik hakkında

Eşcinsellik hakkında

Soru:
...Mahremiyet içerdiğini söylediğim konu cinsellik. Yazımı, gayri ciddi olduğunu düşünmeksizin okumuş olmanızı umuyorum.
Sayın Beyefendi, ben eşcinselim, kendimi bildim bileli hemcinslerime karşı ilgi duymaktayım. İlk gençlik yıllarımda bunun bir hastalık olduğunu varsayarak psikiyatr hekime ve psikologa gittim, zira her erkek gibi ben de normal olmak istiyordum, kısaca halimden hoşnut değildim. Vakıa, hala öyleyim, durumumdan oldukça rahatsızım. Hekimlerden aldığım yanıt, bunun bir hastalık olmadığı ve durumu kabullenip bu şekilde yaşamaya alışmamı tavsiye etmeleri oldu. Ancak ben aynı zamanda practic bir müslümanım, yani eşcinsel ilişkinin günah olduğunu bilerek, hemcinslerimle ilişkiye girmek hususunda kendimi perhizde tutuyorum. Ancak son zamanlarda değişik ilmi argümanlarda okuduğum husus, eşcinselliğin tamamen hormonal olduğu ve yaradılıştan hatta anne karnında cenin halindeyken kişinin edindiğidir. Bu bilgiyi defaten değişik zamanlarda ve farklı akademik kurumların bilgilendirmelerinde okudum.
Sayın Beyefendi, hal böyle ise, yani kişinin kendi tercihi olmayıp da, yaradılıştan gelen bir cinsellikse eğer, insanların kendilerini cinsellikten mahrum etmiş olmaları, günah olduğu için bir ömür boyu perhizde tutmuş olmalarını, engin bilginize sığınarak ve haddim olmayarak sormak isterim, sizce günah mıdır. Bu konuda oldukça büyük çelişki içerisindeyim, eğer kendi tercihim değilse, nitekim öyle ve yaradılıştan ise eşcinsellik, ben de ilişkiye girebilir miyim?

Cevap:
Beyefendi kardeşim,
İfadelerinizden inanmış ve inancını yaşamaya çalışan bir mümin olduğunuz anlaşılıyor. Her insanın denendiği konular, olaylar, meyiller, eksiklikler ve imkanlar vardır. İnsanların kahir çoğunluğunda olduğu gibi hormonları normal olan insanlarda da karşı cinse ilgi ve meyil vardır. Eğer zina haram olmasaydı bunlar da hoşandıkları, istek duydukları karşı cins ile ilşkiye girerlerdi.
Niçin girmiyorlar? Niçin perhiz yapıyorlar, arzularını frenliyorlar?
Haram olduğu için, Allah razı olmadığı, yasakladığı için. Karşı cinse ilgi duyanlar nasıl helal olandan başkası ile ilişki kurmuyorlarsa kendi cinsine karşı ilgi duyanlar da -karşı cins ile meşru olacak dışında- Allah rızası için sabredecek, harama soyunmayacaklardır. Bu da onların kulluklarını gerçekleştirmenin bir yolu olacaktır.
Eşcinselliğin normal mi, hastalık veya anormallik mi olduğu konusu benim uzmanlığım dışında kalıyor. Ama insanlar içinde aynı cinse ilgi duyanların daha az olması bunun normal olmadığını da gösteriyor gibime geliyor.
Bu konuda bilim adamlarının tartışmaları ve farklı görüşleri var; ben bu farklı görüşler arasndan "eşcinselliğin normal olmadığı ve tedavi edilebilir olduğu" görüşünü tercih ediyorum.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele