HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(481) Allah'ın Peygambere salâtı ne anlama gelir?

Allah'ın Peygambere salâtı ne anlama gelir?

Soru:
2007 yılı Vefa yayınları tarafından basılan meşhur Hüccetülislam İmam Gazali ‘nin İhyau ulumiddin adlı eserinin 4.cilt 830. sayfasının 5. satırında Rasulu Ekrem (s.a.) Efendimizin vefatı ile ilgili bölümde Peygamber Efendimiz; "Sabrediniz Allah sizi affetsin; çünkü evvela benim üzerime Cenab-ı Hakk Melekleri ile birlikte namaz kılacaktır" buyurdu deniyor.
Hocam bu bir tercüme hatası mıdır, yoksa eserin aslında da bu şekilde mi yazılıdır. Tercüme hatası ise yayın evini arayacağım, değilse Cenabı Hakk kendi yarattığı kulunun cenazesi üzerine niçin namaz kıldırsın.

Cevap:
Ahzâb: 33/43, 56 âyetlerinde Allah'ın, hem Peygambere, hem de müminlere "salât" ettiği yazılıdır. Burada ve hadislerde geçen bu salatı "namaz olarak" tercüme etmek yanlıştır. Bu salât, Allah'ın, zatına mahsus ve kullarına yönelik bir tecellisi, özel bir lutfu olarak anlaşılmalıdır.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele