HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(472) İstihbaratçının takıyyesi

İstihbaratçının takıyyesi

Soru:
İstihbari çalışma yapan memurlar, zanlının bulunduğu aracı takip ederken, takibi bırakmak zanlının kaçmasına neden olacağı için, memur özellikle de şoför ise namazını kılması imkansız gibi. Böyle durumlarda namazı kazaya bırakmak caiz olur mu? Ayrıca görev icabı suç şebekesinin içine sızmak zorunda olan memur, tanınmamak için yalan söylemesi, zor durumda namazını kazaya bırakması, çetenin bazı yanlışlarına göz yumması gerektiğinde bu caiz olur mu? Memurun onlar gibi davranması gerekiyor. Dindar olduğu anlaşılırsa canı bile tehlikeye girer.

Cevap:
Böyle durumlarda:
1. Namazı cemederek kılmak caiz olur. (Yani bu durumda vakti çıkan namazı daha sonraki namazın vaktinde, ama sırasını bozmadan kılmak caiz olur ve buna namazları cemetmek denir).
2. Millet ve devletin hayat ve bekası, şahsın hayatı ve büyük kaybı sözkonusu olduğunda takıyye yapılır; istihbarat elemanı kendini belli etmeyecek tedbirleri alır.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele