HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(470) Sahte fatura alım satımı

Sahte fatura alım satımı

Soru:
A şirketi, yıl içerisinde değişik firmalara satış yaptığı ürünlerin bir kısmı için fatura düzenlememiş, B şirketi de değişik firmalardan aldığı ürünler karşılığında fatura almamış. Dönem sonunda, A şirketi kesmediği faturaları, toptan, B şirketine belli miktar ücret karşılığında kesse, bu iş ve karşılığında alınan ücret caiz olur mu? Aynı durum için, A ve B şirketleri arasında C arabuluculuk yapsa (A ve B birbirini tanımıyor, C aracı) ve A'dan faturaları 10 liraya alıp, B'ye 11 liraya satarak komisyon almış olsa, caiz olur mu?

Cevap:
Fatura gerçek olarak satılan mal için kesilir ve ortada aksine bir zaruret bulunmadıkça rakkamlar gerçek olmalıdır. Bir firma, satmadığı mal için fatura kesemez ve bunu başka bir firmaya satamaz. Böyle olunca bir üçüncü şahıs da böyle bir işleme aracı olmaz.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele