HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(431) Kur'an'ı anlamak ve ahiretteki ödüller

Kur'an'ı anlamak ve ahiretteki ödüller

Ö. İ. bu konuları bilmez. Yansız da değil. Dine ve özelde islam'a karşı, İslam'ı sevmiyor.
Yazdığı konuya gelince:
Bazı milletlerin dillerinde asırlar boyu büyük değişiklikler meydana gelmiş ve bu yüzden birkaç asır öncesinin dili bugün sıradan insanlar için anlaşılmaz olmuş olabilir, ancak onu da doğru anlayan uzmanlar vardır.
Kur'an'ın nazil olduğu dil bugünün fasih Arapçasında konuşuluyor ve yazılıyor. Kur'an'ın getirdiği inanç, ibadet, ahlak ve hayat düzeni gelenek olarak da yaşanıyor ve bu vakıa, Kur'an'ın anlaşılmasını da sağlıyor. Bazı kavramlardaki değişiklikler de buna ait ilim dalları sayesinde biliniyor. Bugün Arap olan ve olmayanlar için Kur'an'ın anlaşılmaması diye bir mesele yoktur.
Örnek olarak sunulan ayet, iyi kulların ahirette nail olacakları ödüllerin yalnızca bir kısmını ve bundan hoşlananları içine alıyor. Bu konuda daha birçok ayet ve hadis var. Maksat dünya hayatında insanları günahtan ve kötülükten sakındırmaktır. Kimi ödül ile kimi de ceza ile yola gelir. Ödül de insanların kültür, eğitim ve kâmil insanlık yolunda katettikleri mesafeye göre değişir. Bütün bu değişik nimetler yeri geldikçe açıklanmıştır.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele