HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(424) Cemaatler ve kanaat önderleri

Cemaatler ve kanaat önderleri

Soru:
Mahmud efendi diye halk tarafindan bilinen insanın cemaati hakkında ne düşünüyorsunuz? Mahmud efendi hakkında düşünceleriniz nedir? Bir bilginiz var mıdır? O cemaatin sohbetlerini dinlememizi tavsiye eder misiniz yada uzak durmamızı mı daha uygun görürsünüz?

Cevap:
Ben Mahmud Hocaefendi'yi sağlam bir müslüman, amel-i salih sahibi bir Allah kulu, insanlara kendi bildiği, anladığı kadarıyla İslam'ı anlatmak ve uygulanmasını sağlamak için çalışan bir insan olarak tanıyorum. Elbette sohbeti dinlenir; ama Hz. Peygamber'den başka her alimin söyledikleri içinde doğru olan da yanlış olan da bulunabilir


Soru:
"Kendi bildiği anladığı kadarıyla" derken anlayışında, bilgisinde hata mı var ve yahut da kendi İslam'a yeni bir şey mi sokmaya çalışmakta; bidat gibi?

Cevap:
Cevabım geneldir; herkes kendi anladığına, ictihadına veya tabi olduğu imamın ictihadına göre fetva verir, konuşur, hareket eder; bunun da hatalı veya isabetli olması daima ihtimal dahilindedir.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele