HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(378) Tüp bebek ve fötal redüksiyon

Tüp bebek ve fötal redüksiyon

Soru:
Çocuk sahibi olmak için tüp bebek yöntemini deneyeceğiz, insaallah. Tüp bebek yönteminde başarı şansını artırmak için üç embriyo transferi yapılmaktadır. Üç embriyodan fazlasını transfer etmek kanunen yasak. Üç embriyo transferi sonucu üçüz gebelik oluşursa çoğul gebelik istenmeyen bir durum olduğu için fötal redüksiyon yapılıyor. (Anne karnındaki bebek sayısının azaltılması. Tüp bebek uygulamalarından sonra oluşan üçüz ve üstü çoğul gebeliklerde, bir veya daha fazla bebeğin kalbinin özel bir ilaçla durdurularak o bebeğin gelişiminin durdurulması işlemine fetal redüksiyon adı verilmektedir.) Bu işlem genellikle gebeliğin 10.-12. haftalarında yapılıyor. Ultrason rehberliğinde, genellikle karından yapılıyor. "Bunu yapmazsak geri kalan çocukların yaşam şansı da olmayacak" düşüncesiyle, onları kurtarmak için böyle bir girişimi kabul ediyorlar. Bu işlemin yapılması dinen caiz midir hocam?

Cevap:
Tüp bebek yöntemine -başka çare olmadığında- başvurmak caizdir. Rahime yerleşmiş cenin öldürülemez. İki veya üç tane yerleştirilir ve bunların da doğmaları beklenir.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele