HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(275) Knight oyunu ile para kazanmak

Knight oyunu ile para kazanmak

Soru:
17 yaşındaki oğlum internet üzerinden knight adında bir oyun oynayarak para kazanmış. Ben buna karşı çıktım ve haram olduğunu söyledim, ama bana inanmadı. Oynanan oyunda karakterleri öldürerek, savaşarak silah ve güç kazanılıyor, bunlar şifreler ile daha sonra başka kişilere satılıyor ve ciddi paralar kazanılıyor. Örneğin oğlum 2 ay oynayıp internet üzerinden 1 milyar TL'ye satmış, bu durum çok canımı sıkıyor, interneti kapattım, ama çözüm değil, bu haram mı? Cevabınızı o da okuyacak.

Cevap:
Anladığım kadarıyla bu savaş oyununda başarılı olmak (daha çok öldürmek ve daha çok silah kazanmak) için gereken oyun tarzını buluyor ve bu yöntemi meraklısına satıyor ki, o da aynı şekilde oynasın ve kazansın. Eğer böyle ise kazanılan paranın helal olması, öğretilen şeyin meşru (mübah, faydalı, zararsız...) olmasına bağlıdır.Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele