HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 

Soru-(255) Halvet ve tesettür hakkında.

Soru:
Halvet ve tesettür hakkında.

Cevap:
-Sevgili kızım H,
Mektubunu okudum, çok hislendim, üzüldüm, şu anda da gözlerime yaş hücum ediyor. Senin gibi çok kızımız var, birçok mektup alıyorum. Allah, bu zulmü size bize reva görenleri ıslah, eğer kabil değilse imha eylesin!
Halvet (namahremle başbaşa kalmak), eğer isteseler zina yapabilecekleri bir ortamda olursa caiz değildir, bunu engelleyen durumlar varsa (kapının açık, daima gelen gidenin var olması gibi) ihtiyaç hallerinde caiz olur.
Siz geçinmek için çalışmaya mecbur olmadığınız için, tercihlerinize göre (başı kapalı olarak) iş bulup çalışma imkanınız var demektir. Bir yayınevi ile temas kurarak kitap çevirme işi ile de meşgul olmanızı tavsiye ederim.
Sizin anlattıklarınıza göre anneniz cahil ve haksız. Eğer tanıştığınız genç size güven veriyorsa (sevgi gözünüzü kör, kulağınızı sağır etmemiş ise, tanımanız objektif olmuş ise) onunla evlenin, annenizi razı etme işini ortak dostlara bırakın, onlar da yapamazlarsa yolunuzda ilerleyin (evlenin).


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Soru
Sonraki Soru
Bütün Soruları Listele
Bütün Soru Konularını Listele
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Soru Sonraki Soru Bütün Soruları Listele Bütün Soru Konularını Listele