HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Düşman düşmanlığını yapıyor biz dostlara bakalım

15 Temmuz darbe girişimine “senaryo, kontrollü, iktidarın işi” diyenlerin ya akılları veya vicdanları arızalı olduğundan bunları muhatap almak ve gerçeği bu iddiaya karşı savunmak abes ile iştigaldir.

Kesin deliller gösteriyor ki, ortada askerin ve güvenlik güçlerinin bir kısmını iğfal eden bir örgüt, AK Parti iktidarından ve özellikle onun lideri Erdoğan’dan memnun olmayan dış yapıların destek ve talimatıyla bu teşebbüsü gerçekleştirmiştir.

Uzun yıllar hemen herkesi kandıran, suret-i haktan görünmeyi beceren, aynı çeşitten başkalarında da bulunan bazı kusurları olsa da “hizmetleri” olduğu kanaati ile onlara mensup bulunmayan birçok Müslümanın desteğini alan F. Gülen örgütü (sonraki adıyla Fetö terör örgütü) bu çılgın teşebbüste niçin bulundu ve dış mihraklarla niçin işbirliği yaptı?

Örgütün lideri kendisinin seçilmiş bir kurtarıcı olduğuna inanıyor (ya hasta veya bilerek istismar ediyor), yıllar içinde kendi din anlayışı çerçevesinde hareketini başarıya ulaştırmak için gece gündüz çalışıyor, birçok aldatılmış adanmışı etrafına topluyor, ülkemizde ve dünyada başta okullar olmak üzere ticari ve kültürel alanlarda da örgütünü yayıyor. Başta gizlese de giderek anlaşılıyor ki, bu kişinin din anlayışı sahih İslam anlayışından uzak bir çeşit “dinler çorbası”. Bu sebeple de kendisini bağlayan bir “İslam imanı ve ahlakı yok”. “Amaç için her şey meşrudur” düsturu onun “ahlak ilkesi” oluyor. İşte bu adam, AK Parti iktidarı ve özellikle R. Tayyip Erdoğan, isteklerinin bir kısmını reddedince, ona boyun eğmeyince, içeride ve dışarıda onun istediği gibi hareket etmeyince iktidarı ondan alıp kendisine uşaklık edecek bir başka gruba vermeye karar veriyor.

Peki ABD, AB ve diğerleri, Türkiye’de darbe olmasını ve Erdoğan’ın devrilmesini niçin istiyorlar?

Bu sorunun cevabını bilmeyen yok, ama bazı sebepleri hatırlatmak ve daima hatırda tutmak da faydadan hâlî değildir.

Başka dinden veya dinsiz olanlar dünyanın herhangi bir yerinde İslam’ın kâmil manada yaşanmasına karşılar; çünkü bu din böyle yaşandığında onlar zulümlerini sürdüremezler, güçlü zayıfı ezemez, yüzyıllardır yaptıkları hırsızlık ve gasıp suçlarına devam edemezler, Allah’ın kullarını kendilerine kul ve köle edinemezler, insanlığın aleyhine olan ideolojik hedeflerine erişemezler...

Çünkü R. Tayyip Erdoğan, dünyanın önemli bir kısmını sömüren, sömürüyü devam ettirebilmek için siyasi, askeri, kültürel... örgütlenmeler yapmış bulunan bu patronlara “yeter artık, oyun bitsin, zulüm sona ersin, adalet gelsin, dünya beşten büyüktür, haklı olan güçlüdür, haksız güçlüye karşı onu desteklemek gerekir, İsrail’in Siyonist hedefleri haklı değildir, ABD’yi arkasına alarak ve güce dayanarak yaptığı zulümlere karşı durmak gerekir, AB ve ABD çifte standart uyguluyor, demokrasi, insan hakları vb. değerleri istismar ediyorlar..." diyor.

Çünkü Erdoğan TC. istihbaratını bağımsızlaştırmak, millileştirmek istiyor, bu maksatla kurumun başına getirdiği Hakan Fidan hedefe doğru önemli adımlar atmış bulunuyor.

Çünkü Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti iktidarı sağlık, ekonomi, eğitim, ulaşım, istihdam, yoksullukla mücadele... konularında aldığı önemli tedbirlerle, gerçekleştirdiği reformlarla ülke insanını refaha, ülkeyi huzur ve istikrara götürüyor.

Çünkü TC. başkanlık sistemi geldiğinde iç ve dış muhalifler artık iktidarları istedikleri gibi değiştiremeyecek, icraatı baltalayamayacak, otellerde pazarlıklar yapamayacak, ülkede güven ve siyasi istikrarsızlık oluşturarak elimizi kolumuzu bağlayamayacaklardır.

Çünkü Erdoğan İslam ülkeleri arası birlik ve dayanışmadan yanadır, Müslümanları uyarmakta, sömürgecilerin oyununa gelerek parçalanmayı, birbirine düşmeyi engellemeye çalışmaktadır...

Hakan Fidan olayı öncesinden -hatta onun atanması safhasından- başlayan çeşitli şekilleriyle darbe teşebbüsleri çok şükür bugüne kadar başarısız kılındı. Onlar durmayacak, asla vazgeçmeyecekler; biz de gittikçe güç ve tecrübe kazanarak daha güçlü direnecek, karşı koyacağız. Düşman düşmanlığını yapacak, biz dostlara bakacak, onlarla iş tutacağız.

Biz bir adım atarsak Allah daha fazlasını lütfedecektir.

14.07.2017


BU MAKALENİN SESLİ VİDEOSU VARDIR:VİDEO DIŞ BAĞLANTISI İÇİN BURAYA DOKUNABİLİRSİNİZ.


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Önceki Makale
Sonraki Makale
Makale Listesi
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Önceki Makale Sonraki Makale Makale Listesi