HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Mehdi, diriliş, tasavvuf

1. Bazı akaid kitaplarında kıyamet alâmetleri sayılırken Mehdî'den de söz edilmiştir. Âhir zamanda Mehdî'nin geleceği konusundaki hadîsler mütevâtir değildir. Akaidde mütevatir olmayan haberler -kesin olanlar gibi- geçerli olmaz. Bu sebeple bazı âlimler Mehdî'nin geleceğini bir inanç esası olarak kabul etmemişlerdir. İnsanlar kurtuluşu Mehdî'yi beklemekte değil, çaba gösterip İslamı yaşamakta aramalıdırlar.
2. Peygamberimizin Kur'ân-ı Kerim'den başka da mucizeleri vardır; ancak en büyük ve halen yaşayan mucizesi Kur'-ân-ı Kerim'dir.
3. Yanıp kül olan, balıklara yem olan, nükleer bomba ile eriyip buharlaşan cesetleri düşünürsek kabir azabının "ruh ve cesede birlikte olacağı" inancını yorumlamamız gerekir. Muhtemeldir ki Allah Teâlâ Berzah âleminde her ruh için dünyadakine benzer cesetler yaratacak, bu âlemin özelliklerine uygun cesetler içinde ruhlar azâb veya mükâfata nail olacaklardır.
4. Tasavvufun özü, esası (takvâ, nefs-i emmâreyi terbiye, ihlâs ve ihsan vasıflarını kazanmaya çalışma...) Kur'ân'da vardır. Geçmişte ve günümüzde bazı ehliyetsiz şahısların sapık davranışlarını genelleştirmemek gerekir. Selam.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler