HayrettinKaraman.net Site Ana Sayfasına Geçiş Facebook Sayfasına Geçiş Twitter Sayfasına Geçiş instagram Sayfasına Geçiş YouTube Sayfasına Geçiş
(Google Arama ile sayfaya gelenlere not: Yazılarda sorun varsa tarayıcınızda adresimize dokunup GiT veya ENTERe basın. Veya sayfalarımızı sadece site üzerindeki bağlantıları kullanarak dolaşın. Sorun Google kaynaklı.)
Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
 


Hülâsa:
Yukarıda geçenleri özetleyecek olursak:
İslâm ülkelerinin içinde bulundukları şartlar karşısında arz ettiğimiz modelin müsbet rolü apaçık ortaya çıkıyor. Bilhâssa sermâye oluşturmanın önüne çıkan güçlük ve tıkanıklıkları yenmek için onun yapabileceği çeşitli katkılar anlaşıldıktan sonra, bu husûs daha da açıklık kazanıyor.
a) Arz yönünde: Tasarruf eğitimi sâyesinde, kısa ve uzun vâdeli finansman ihtiyaçlarına cevap verecek imkânlar doğuyor. Ayrıca model, gelir artışının üretime faydası olmayacak bir şekilde sarfını önleyici tedbirler alıyor.
b) Taleb yönünde: Yatırım sandığı, borç verme ve kredi eğitimi faâliyetleri yanında çeşitli üretim ve yatırım sâhaları gerçekleştiriyor. Ayrıca banka, müteşebbislerin bulunmadığı hallerde - iktisâdî faâliyetin başlangıcında tereddüt geçirilirken- üretim ve yatırım sâhaları için rehber rolü oynuyor.


 


Buradaki iki mavi çizgi arası içerik site editörünce konulmuştur ve rastgele çıkmaktadır. İçeriğini onayladığımız anlamına gelmez, dikkatli davranın.

  Şu anda sayfası gösterilen kitap.
Bu Kitapta:
Önceki Başlık
Sonraki Başlık
İçindekiler
Site Sayfaları
Ana Sayfa
Hakkında
Makaleleri
Kitapları
Soru Konuları
Soru Listesi
Hayrettin Karaman`ın Sohbetleri
Şiirleri
Bütün site içeriğinin genel kelime indeksi.
Sitede Arama
Hayrettin Karaman'ın Siteye Son Eklenen Yazıları
E-posta
Siteyi Link ve Kaynak Gösterimi
m.HayrettinKaraman.net Mobil-Metin Versiyonu Hakkında

Facebook Sayfası:

Bulunduğunuz Sayfayı:


 
Sayfa başına gider Siteden rastgele bir sayfa seçer. Hafızadaki önceki sayfaya döner Hafızadaki sonraki sayfaya döner
   
Bu Kitapta: Önceki Başlık Sonraki Başlık İçindekiler